Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
11/02/2020 - 13:50

Slang młodzieżowy. Czy znasz język nastolatków? Sprawdź się w naszym quizie!

Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. Przysłowie to przestrzega nas przed tym, że jeśli wkroczymy do pewnej grupy społecznej, musimy przestrzegać obowiązujących w niej zasad nawet, jeżeli nie do końca są zgodne z naszymi przekonaniami. Podobnie jest z językiem, jakim obecnie posługują się młodzi. Czy jesteś w stanie zrozumieć slang nastolatków? Sprawdź!

Każde pokolenie tworzy swój własny slang, zrozumiały tylko dla rówieśników. Co ciekawe, co innego oznaczają te same słowa dla osób dorosłych, a co innego dla młodzieży! W Polsce wiele określeń zostało zaczerpniętych z języka angielskiego, inne z kolei wywodzą się z różnych slangów środowiskowych. Ci, którzy szkołę skończyli kilkanaście lat temu, mogą mieć spory problem ze zrozumieniem nastolatków. 

Czytaj też: Alternatywka, eluwina, jesieniara... Znasz te słowa?

Z tego względu Wydawnictwo Naukowe PWN od lat organizuje plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Jego celem jest wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. Młodzieżowym Słowem Roku 2019 został rzeczownik ,,alternatywka", który oznacza dziewczynę o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach. A bardziej precyzyjnie - jest to dziewczyna, która ma kolorowe włosy, mnóstwo kolczyków czy tatuaży oraz nosi nietypowy, odważny makijaż. Jej przeciwieństwem jest konserwatywka.

Jesteś w stanie rozszyfrować slang młodzieżowy? Znasz język nastolatków? Sprawdź!

k.kos@sadeczanin.info, fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu