Slajdowisko w Miasteczku: Family Tour the USA
25 listopada 2016 (piątek)
godz. 18.00
Miasteczko Galicyjskie
Nowy Sącz, ul. Lwowska 226
Celem wyprawy było przejechanie historycznej drogi Route 66, oddanej do użytku w 1926 r.
Droga 66 zaczyna się w Chicago, w stanie Illinois. Asfaltowo-betonowa wstęga długości 3940 km wije się dalej na zachód, przecinając trzy strefy czasowe i osiem stanów: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę oraz Kalifornię, by dotrzeć do Santa Monica na wybrzeżu Pacyfiku.
Route 66 była jedną z pierwszych utwardzonych autostrad, łączących wschodnią część USA z Zachodem. Droga 66 jest najczęściej i najchętniej opisywaną autostradą w USA. To bohaterka niezliczonych opowieści, książek, piosenek, filmów i programów telewizyjnych oraz powracający motyw w amerykańskiej literaturze.
Ponadto podróżnicy odwiedzili Las Vegas, zaporę Hoovera, Park Narodowy Zion, najstarszy na świecie park narodowy Yellowstone, Pomnik Crazy Horse i monument narodowy USA Mount Rushmore.