Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
02/07/2012 - 13:42

Skowroneczek 2012. Wielki finał na sadeckim rynku

W ramach festynu rodzinnego inaugurującego „Bezpieczne Wakacje 2012”, na płycie sądeckiego rynku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Finał poprowadził znany wszystkim dzieciom Józef Mika - „doktorek” z programu „Ziarno”.
Przesłuchania do Skowroneczka 2012 przeprowadzono 29 i 30 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu
- Przesłuchaliśmy ponad 60 wspaniałych dzieci. Przeważały dziewczynki, aczkolwiek chłopców jest coraz więcej, co nas ogromnie cieszy. Dzieci są wspaniałe, utalentowane, niezwykle muzykalne i chcą śpiewać – powiedziała Lidia Matynian – prorektor Akademii Muzycznej w Krakowie, członek jury.
Sobotni finał rozpoczęły „Promyczki Dobra”, które zaśpiewały i wykonały choreografię do festiwalowej piosenki „Skowroneczek”, po czym wszystkich obecnych przywitali dyrektor wydawnictwa „Promyczek” - ks. Andrzej Mulka oraz dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu - Milenia Małecka – Rogal. W tym czasie uczestnicy „Skowroneczka” zgromadzili się na scenie, gdzie z niepokojem oczekiwali na wyniki festiwalu.
Ostatecznie zaprezentowały się one następująco:
Nagroda Grand Prix - Klaudia Sowa z Tarnowa.
Klasy 0-1: 2 miejsce - Nikola Kądziołka z Tarnowa; 3 miejsce - Mateusz Subocz z Bielawy
Klasy 2-4: 1 miejsce – Ilona Krawczyk z Tarnowa; 2 miejsce – Julia Zielińska z Jasła, 3 miejsce – Wojciech Batko z Nowego Sącza
Klasy 5-6: 1 miejsce – Kinga Tokarczyk z Głębokiego i Kacper Siekierka z Bielawy; 2 miejsce Dawid Kita z Kowalowej; 3 miejsce – Angelika Pulit z Nowego Sącza
Wyróżnienia: Kinga Gurgul z Dębna, Sara Kociołek z Nowego Sącza, Julia Lisewicz z Bielawy, Marta Cholewa z Tarnowa, Faustyna Kocemba z Kamionki Wielkiej i Daria Zając ze Szczecina.
Swoich faworytów we wszystkich kategoriach wiekowych wskazało także jury dziecięce. Ich zdaniem najlepsi okazali się: Olga Kusek z Mielca, Martyna Zaucha z Tarnowa i Angelika Pulit z Nowego Sącza. Przyznano także nagrody specjalne ufundowane przez redaktor Polskiego Radia, dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu oraz dyrektora Wydawnictwa Promyczek. Milenię Małecką-Rogal urzekła Kinga Tokarczyk z Głębokiego, ks. Mulka wyróżnił Beatę Ogielę z Rabki Zdrój, zaś nagroda red. Małgorzaty Bartas-Witan powędrowała do Gabrieli Grucy z Ropy, Laury Lasoty z Tarnowa i Katarzyny Rogal z Nowego Sącza.

(KB)
Fot. KB


Dziękujemy za przesłanie błędu