Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
12/09/2020 - 10:25

„Sądeczanie dla Niepodległej”. Ogłaszamy świetny konkurs z fajnymi nagrodami

To będzie emocjonująca rywalizacja na historyczną wiedzę. Fundacja Sądecka zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem „Sądeczanie dla Niepodległej” , w którym mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, także studenci sądeckich uczelni.

zdjęcie ilustracyjne: konkurs  Fundacji Sądeckiej "Mój region, moja duma"

W konkursie chodzi nam o popularyzację miejsc, postaci i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i wojną polsko-bolszewicką ( w tym Wiktorią 1920 roku ) – tłumaczą organizatorzy.

- Chodzi przy tym o  uwzględnienie historii Sądecczyzny, a także rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł  i ich wykorzystania. To także dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo regionu oraz poszanowanie kultury i tradycji lokalnych.

Co zrobić, żeby wziąć udział w tej rywalizacji na historyczną wiedzę?

Trzeba przygotować pracę pisemną. To może być opowiadanie, list, esej, wywiad lub reportaż. Dziewięciu laureatów otrzyma cenne nagrody.

Zgłoszenia do konkursu można przesłać na adres mailowy: [email protected] lub na adres biura Fundacji Sądeckiej: ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz.

Termin nadsyłania prac upływa 18 września.

Partnerami konkursu są Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid.

Więcej szczegółowych informacji w załączonym regulaminie oraz pod numerem telefonu: 18 475-16-20.

Zobacz regulamin konkursu i załączniki

Regulamin  

Formularz zgłoszeniowy do konkursu

Załącznik

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”          

 niepodlegla.gov.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)