Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
07/11/2013 - 14:00

„Sądeckie homilie” ks. Stanisława Czachora

„Sądeckie homilie” to zbiór wybranych kazań ks. Stanisława Czachora, które Sądeczanie mogli usłyszeć w ciągu ostatnich dwóch dekad. Promocja książki odbędzie się w poniedziałek – 11 listopada o godz. 17.30 w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.
Ks. Stanisław Czachor znany jest ze swojego oratorskiego daru. Jego przemowy, to nie tylko wypełnianie misji głoszenia Słowa Bożego, ale też niejednokrotnie admonicje wygłaszane z żarem tak do sądeczan, jak i sprawujących władzę.
Kapłan pogrupował swoje kazania w trzynastu rozdziałach tematycznie. Najbogatszy jest rozdział pod wiele mówiącym tytułem „Na Kresach”, korespondujący z kolejnym, znamiennym – „Golgota Wschodu”. W zbiorze zamieszczono też wystąpienia okolicznościowe. Swoją wagę mają też homilie głoszone z okazji rocznic patriotycznych. Najstarsze z kazań - Przyjmijcie to dziedzictwo, któremu na imię Polska, w rozdziale „Na sądeckiej Górze Tabor”, wygłoszone było w sierpniu 1981 r.
W czasie wieczoru autorskiego będą odczytane wybrane fragmenty homilii ks. Stanisława Czachora.
Wstęp na spotkanie tylko za zaproszeniami, bowiem szczupłość miejsc w reprezentacyjnej sali sądeckiego ratusza, nie pozwala na otwarcie go dla szerokiej publiczności.

Oprac. (KB)
Info: UM Nowy Sącz
Fot. arch.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”