Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
01/03/2021 - 15:35

Sądecki „snajper” odznaczony. Józef Fiut honorowym członkiem Ligi Obrony Kraju

Józef Fiut od ponad 33 lat jest prezesem Klubu Strzeleckiego „Snajper” w sądeckim Newagu, w którym pracował 40 lat. Za swoją działalność odznaczony został niedawno tytułem honorowego członka Ligi Obrony Kraju.

Józef Fiut to popularyzator strzelectwa sportowego i sportów obronnych na terenie Sądecczyzny oraz propagator idei obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego. Znany jest m.in. z organizacji zawodów sportowo-rekreacyjnych i inne różnego rodzaju patriotycznych imprez. Jest także zgłoszony do plebiscytu „Sądeczanin roku 2020”.

Zobacz także: Józef Fiut. Najsłynniejszy „snajper” w całym Nowym Sączu

Jego działalność nie przeszła bez echa. Niedawno został odznaczony tytułem  honorowego członka Ligi Obrony Kraju.- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i podziękowanie za lata nieustającej społecznej, sportowej i sportowej działalności. Decyzja o przyznaniu nagrody zapadła w 2019 roku, ale ze względu na pandemię, dopiero teraz mogłem ją odebrać. Chciałbym za nią bardzo serdecznie podziękować – mówi Józef Fiut.

To jednak nie wszystko. W ostatnim czasie panu Józefowi przyznano bowiem jeszcze jedną nagrodę. Tym razem od Powiatowego Zarządu Ligi Obrony Kraju. Również za propagowanie postaw patriotycznych w społeczeństwie. – Oprócz mnie uhonorowano również dwie inne osoby. To dla nas ogromna satysfakcja, że zostaliśmy dostrzeżeni i nasza praca nie idzie na marne – dodaje Józef Fiut. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”