Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
17/07/2020 - 15:05

Sądecki PWSZ poszybował w rankingu szkół wyższych. Jest się czym chwalić

Jest już Ranking Perspektyw 2020. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu w pierwszej dziesiątce Publicznych Szkół Zawodowych.
PWSZ w Nowym Sączu w Rankingu Perspektyw, fot. Sądeczanin

Czytaj również: Zdalnie czy w murach uczelni. Co wolą w sądeckiej PWSZ?

Ogłoszono wyniki rankingu Perspektyw 2020 dla uczelni wyższych. Sądecka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) ma się czym pochwalić. W tym roku zdobyli 9 miejsce w rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych.

- Powrót do pierwszej dziesiątki w Rankingu Perspektyw jest dla nas wyróżnieniem. Jest to również ogromna satysfakcja dla władz uczelni i pracowników, bez których ten sukces nie byłby możliwy – mówi rzecznik prasowy PWSZ, Tomasz Zacłona. - Wynika to przede wszystkim z dbania o zrównoważony rozwój. Na naszej uczelni podnosimy jakość kształcenia, rozwijamy nasze zaplecze laboratoryjne, otwieramy nowe kierunki. Pozycja uczelni w rankingu jest także konsekwencją rozwoju naszego wydawnictwa naukowego, które zostało dostrzeżone i docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rozwijamy się na wielu płaszczyznach. Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, zdobywając kolejne stopnie i tytuły naukowe.

Według rankingu opracowanego w 2019 roku przez Perspektywy, PWSZ zajmował 17 miejsce. W tym roku awansowali do pierwszej dziesiątki. Zajęli 9 miejsce ex aequo z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

W tym roku najlepszą uczelnią akademicką został Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Zobacz również: Plany krakowskich uczelni na nowy semestr. Premier swoje, rektorzy swojeDziękujemy za przesłanie błędu