Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
27/02/2020 - 16:00

Sądecki Hip-Hop Festiwal. Co zrobić, aby odzyskać pieniądze za bilety?

Za wejściówki na Sądecki Hip-Hop Festiwal zapłacili po kilkadziesiąt złotych, a kiedy okazało się, że reklamowany w mediach koncert się nie odbędzie, liczyli na szybki zwrot gotówki. Niestety, mimo że od odwołanej imprezy minęły ponad dwa miesiące, fani nie mogą doprosić się zwrotu pieniędzy.

W grudniu, dzień przed planowanym koncertem na stronie wydarzenia pojawił się lakoniczny komunikat o odwołaniu imprezy z powodów niezależnych od organizatora. Fani nie kryli zdziwienia. Ponieważ koncert nie doszedł do skutku, organizator powinien w możliwie najkrótszym terminie zwrócić pieniądze za niewykorzystane bilety. Podmiot odpowiedzialny za festiwal pobierał pieniądze, choć były małe szanse na to, że wydarzenie w ogóle się odbędzie.

Na Facebooku zawiązała się duża grupa niedoszłych uczestników Sądeckiego Hip-Hop Festiwalu, skupiająca ponad 1200 fanów. Organizatorzy nie chcą komentować sprawy, nie odpowiadają także na maile ani na wiadomości prywatne.

Zobacz także: Sądecki Hip-Hop Festiwal - do trzech razy sztuka. Szukamy pieniędzy i kontaktu

Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, osoby, które czują się oszukane przez organizatora festiwalu, mogą złożyć zawiadomienie w jednostce policji. – Posiadamy odpowiednie narzędzia, aby dotrzeć do osób, które nie podejmują kontaktu – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak. – Policja może wszcząć postępowanie celem ustalenia, czy doszło do oszustwa.

Inną możliwością jest domaganie się zwrotu pieniędzy na drodze cywilnoprawnej, co może być utrudnione ze względu na brak danych podmiotu odpowiedzialnego za organizację Sądeckiego Hip-Hop Festiwalu. Pierwszym krokiem jest wystosowanie przedsądowego wezwania do zwrotu pieniędzy za bilet. Jeśli to nie pomoże, pozostaje skierowanie sprawy na drogę sądową.

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu