Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/03/2020 - 14:20

Sądecka uczelnia WSB-NLU wyznacza trendy technologiczne dla całego kraju!

Zajęcia na uczelniach zostały zawieszone do 10 kwietnia, ale studenci uczą się dalej. Najważniejsze, aby udało się im zachować ciągłość nauki, zdobyć zaliczenia i podejść do egzaminów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło sądecką uczelnię WSB-NLU! Jej autorskie rozwiązanie – system Cloud Academy – uzyskało rekomendację ministra w kategorii dostępnych narzędzi do kształcenia na odległość.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin poinformował w mediach społecznościowych, że w przypadku przedłużenia okresu kwarantanny będzie rekomendował rektorom, aby egzaminy i obrony prac dyplomowych odbywały się online. – To bardzo ważne, aby studenci mogli zakończyć semestr i studia zgodnie z harmonogramem, wszyscy musimy dołożyć starań, aby tak się stało – podkreślił minister.

Na palcach jednej ręki można policzyć rozwiązania, które zyskały pozytywną rekomendację ministerstwa. A wśród nich, na oficjalnej stronie rządu, sądecki fenomen – CloudA!

Zobacz także: Paraliż edukacyjny trwa. WSB ma na to sposób? Polska kieruje wzrok na Nowy Sącz

Cloud Academy to innowacyjny system informatyczny, którego twórcą jest WSB-NLU w Nowym Sączu. Umożliwia prowadzenie interaktywnych zajęć online. Dzięki modułowi obiegu dokumentów nie ma problemu z załatwianiem formalności, a wykładowcy mogą prowadzić zajęcia zdalnie. System CloudA uwzględnia interakcję ze studentami oraz dostęp do nagrań w wersji offline.

CloudA to wirtualny dziennik obecności i indeks ocen, testy, kolokwia, egzaminy, statystyki, obsługa praktyk studenckich, seminaria indywidualne, elektroniczne składanie podań, wniosków i wydawanie decyzji – wszystko to bez konieczności organizowania spotkań wymagających bezpośredniego kontaktu.

W ramach akcji ,,Partnerska szkoła" jednostki objęte patronatem uczelni mogą starać się o wsparcie IT. Z takiej możliwości skorzystały między innymi Elitarne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. - Staramy się zorganizować nauczanie na najwyższym poziomie - mówi Mariusz Tokarczyk, dyrektor ELO. - Zależy nam na przygotowaniu maturzystów do zbliżających się egzaminów. 

[email protected], fot. WSB-NLUDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe