Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/01/2020 - 16:35

Sądecka biblioteka zmieniła się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

Korytarz Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego to od kilku dni bardzo nastrojowe i urokliwe miejsce. Stare meble, przypominające szkolne ławki, zostały zastąpione nowymi, wygodnymi fotelami w odcieniach ciemnego granatu i intensywnej żółci. W dodatku pod oknem wciąż stoi choinka. Jest naprawdę pięknie!

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Na szczęście są w mieście miejsca, w których jest przytulnie i ciepło, niezależnie od pory roku. Jednym z nich jest sądecka biblioteka, w której od niedawna można spędzić miłe popołudnie w towarzystwie dobrej książki. W korytarzu prowadzącym do wypożyczalni pojawiły się całkiem nowe fotele i stoliki. Aż chce się tu zostać! 

Sądeczanie czytają tu książki, piszą prace magisterskie, a nawet czekają na autobus. Trzeba przyznać, że takiego miejsca w centrum brakowało. Wielu licealistów odrabia tu także zadania domowe i przygotowuje do zbliżającej się wielkimi krokami matury.

Tym, którzy poza szkołą i pracą mają odrobinę czasu wolnego, przypominamy o ogólnopolskiej akcji ,,Uwolnij książkę", która polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł dać im nowe życie, przeczytać je i dalej puścić w obieg.

Czytaj też: Gdzie w Nowym Sączu oddać niechciane książki?Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe