Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
17/09/2018 - 07:55

Sądecczyzna w czasach wojny tłem powieści Marka Harnego – prapremiera książki

Oficjalnie „Sny wojenne” trafią do księgarń we wtorek 18 września. Ci, którzy przyszli na wieczór autorski Marka Harnego mogli ją nabyć wraz z autografem już w czwartek.

Podczas spotkania w auli Biblioteki Pedagogicznej, większość miejsc na sali została zapełniona. Autor powiedział kilka słów o swoim dziele, a później odpowiadał na pytania odnośnie fabuły utworu.  Już na wstępie wyprowadził gości z błędu – to nie jest książka historyczna, ani tym bardziej biografia.

Zapewnił też pogodnym tonem, że nie jest takim ponurakiem, jak sugeruje jego zdjęcie na plakacie.

„Sny wojenne” nie opowiadają wprost o Heinrichu Hamannie – zbrodniarzu wojennym i kacie Sądecczyzny kierującym komisariatem Policji Bezpieczeństwa w Nowym Sączu – a są powieścią fabularną o kobiecie, która podejrzewa, że Heinrich Nordmann (postać fikcyjna inspirowana Hamannem) jest jej biologicznym ojcem.

- Książka o Heinrichu Hamannie jest pierwszą powieścią oddającą zawiłość działalności gestapo w Nowym Sączu, jak również życia prywatnego zbrodniarza. Jego powiązania rodzinne, romanse i ponury klimat miasta są bardzo ciekawie ukazane w dziele – zdradza współorganizator spotkania, Łukasz Połomski.

[email protected] fot. MR  

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach