Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
26/04/2016 - 19:50

Sądeczanie na III Harcerskim Rajdzie Szlakami Jana Pawła II

W miniony weekend (23-24 kwietnia) w Beskidzie Małym odbył się III Harcerski Rajd Szlakami Jana Pawła II. Organizatorem corocznego wędrowania był Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska Hufiec Nowy Sącz. W Rajdzie wzięło udział 260 zuchów i harcerzy Hufca ZHP Nowy Sącz.

Sądeccy uczestnicy Rajdu pokonali w sobotę górski szlak Ponikiew - Groń Jana Pawła II do Schroniska PTTK „Leskowiec”- Skrzyżowanie pod Smrekowicą – Targoszów. Na nocleg zuchy i harcerze udali się do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie wraz z harcerską „BIAŁĄ SŁUŻBĄ” Światowych Dni Młodzieży wzięli udział w wieczornej Mszy św., koncercie oraz wędrówce po kalwaryjskich ścieżkach. Dla zuchów zorganizowany został konkurs „Zgadnij co to za kapliczka?” oraz konkurs plastyczny „Mały Karolek-Lolek”, a dla harcerzy konkurs „Jeden z Dziesięciu” o tematyce: Karol Wojtyła i Beskid Mały.

W niedzielę Hufiec zawitał do Wadowic, gdzie w parafialnym kościele Karola Wojtyły modlił się w intencji uczestników Rajdu. W Wadowicach nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej już w tym miejscu kremówki wadowickiej, którą tak zachwalał sam papież, św. Jan Paweł II.

Zuchom i harcerzom w trakcie ich „rajdowania” towarzyszyli seniorzy z Hufca ZHP Nowy Sącz, w podwójnej funkcji: ks. Krzysztof Czech - jako przewodnik duchowy sądeckiego hufca oraz przewodnik beskidzki, przewodnicy beskidzcy: Monika Pogwizd, Bartłomiej Fila i Ignacy Gomółka oraz kadra instruktorska.

III Harcerski Rajd Szlakami Jana Pawła II zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

(M.B.)

Sądeczanie na III Harcerskim Rajdzie Szlakami Jana Pawła II


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)