Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
10/01/2017 - 12:45

Sądecki "Elektryk" na podium w rankingu "Perspektyw"

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia, w Nowym Sączu, popularnie nazywany "Elektrykiem", zajął w rankingu Perspektyw trzecie miejsce w kategorii techników.

Powtórzył tym samym sukces z ubiegłego roku, kiedy również stanął na tym samym stopniu podium. To nie pierwsze (i z pewnością nie ostatnie) sukcesy szkoły. W latach 2014 i 2015 "Elektryk" okazał się w rankingu Perspektyw najlepszy w Polsce.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. W kategorii liceów najwyżej oceniono XIII LO ze Szczecina, a w kategorii techników Zespół Szkół Elektronicznych z Bydgoszczy.

"Elektryk" kształci obecnie techników informatyków i teleinformatyków, elektroników i mechatroników i, jakżeby inaczej, techników elektryków. Do tego doszły dwa nowe kierunki: technik automatyk i technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. W szkole zawodowej kształceni są elektrycy i monterzy mechatronice.

W ubiegłym roku szkoła świętował 130-lecie istnienia. Jej historia zaczęła się w 1886 roku.  Założycielem i pierwszym kierownikiem Szkoły Przemysłowej Uzupełniającej (tak się wówczas nazywała) był Henryk Kisielewski.

(s), źródło: nowysacz.pl  Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”