Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
27/09/2020 - 07:30

Rzemieślniczy pokaz sztuki. Sądecki skansen świętuje 45 lat [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sądecki skansen ma już 45 lat. Z okazji tego jubileuszu czeka tam na was weekendowa moc atrakcji. Poznajcie wszystkich rzemieślników i przekonajcie się, co przygotowali dla was organizatorzy na niedzielę.

Tkanie na krośnie, struganie gontów, kołodziejstwo czy toczenie łyżek - to tylko kilka pokazów rzemieślniczych, które miały miejsce w Sądeckim Parku Etnograficzny. Skansen w tym roku świętuje 45-lecie działalności. Z tej okazji organizatorzy jubileuszu zapraszają wszystkich na weekendowe spotkanie z kulturą.

Czytaj także: 5 słów z gwary, których używamy na co dzień. Znasz je wszystkie?

W niedzielę, 27 września, w sądeckim skansenie w różnych punktach spotkacie rzemieślników, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Ponownie zobaczycie tkanie, robienie koronek czy kwiatów w z bibuły. Przewidziane jest również wiele nowych atrakcji , np.: pisanie ikon, malowanie na szkle, pieczenie i haftowanie. Rzemieślnicy chętnie odpowiedzą na wszystkie wasze pytania.

Zobacz także: Na Górę Parkową kolejką nie wjedziesz. Przywracają historyczny styl górnej stacji

Sądecki skansen możecie odwiedzić dziś w godzinach od 10 do 18. Zobaczcie, jak wygląda sobota w Sądeckim Parku Etnograficznym. Wideo i zdjęcia: (PS)

Zobaczcie, co czeka na was w Sądeckim Parku Etnograficznym
45 lat to nie lada jubileusz - tyle czasu działa już Sądecki Park Etnograficzny. Z tej okazji możecie zobaczyć tu pokazy sztuki rzemieślniczej. Od koronki, przez toczenie łyżek, aż po ciosanie drewna. W niedzielę również czekają tu na was dodatkowe atrakcje.


Dziękujemy za przesłanie błędu