Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
16/06/2021 - 18:00

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Będzie miała formę sztafety

Ruszyły przygotowania do XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Podobnie jak w ubiegłym roku, pielgrzymka odbędzie się w formie sztafety. Co to oznacza dla wiernych?

„Eucharystia daje życie” – pod takim hasłem będzie się odbywać tegoroczna, trzydziesta dziewiąta Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Już 17 sierpnia pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wyruszą na pątniczy szlak. Wcześniej jednak o godzinie 7.30 wezmą udział w mszy świętej, która odbędzie się w tarnowskiej katedrze.

Niestety z powodu epidemii koronawirusa, podobnie jak w ubiegłym roku, pielgrzymka będzie miała formę sztafety. Co to znaczy? Każdego dnia trzy grupy będą przemierzać wyznaczony odcinek trasy. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wieczornym wrócą do domu.

Swoje pielgrzymowanie będą kontynuować w parafiach poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii. Pielgrzymi będą mogli również realizować program dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz za pomocą specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce mogą zapisać się u księdza przewodnika danej grupy albo u osób wyznaczonych przez niego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w ostatnim dniu pielgrzymki wszyscy pątnicy spotkają się przy katedrze Częstochowskiej, aby alejami dojść na Jasną Górę i stanąć przed obliczem Matki. (r.gajewski@sadeczanin.info Źr. Piesza Pielgrzymka Tarnowska, Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021