Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
09/03/2020 - 12:45

Rosną nam młodzi strażacy! Przy nich mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie

Podczas szkolnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" uczniowie udowodnili, że ich wiedza jest naprawdę imponująca. Wielu dorosłych miałoby problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Najlepsi będą reprezentować gminę w kwietniu, podczas powiatowych rozgrywek.

5 marca br. w Domu Strażaka w Tęgoborzy odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach wzięło udział 26 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Kpt. Mariusz Piwowar (Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu), Magdalena Cięciwa (Urząd Gminy Łososina Dolna) oraz Jan Pawłowski (Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP) weszli w skład jury.

Turniejowi towarzyszyła zacięta rywalizacja, której nie ustępowała wyśmienita atmosfera i dobra zabawa. Wyniki zdolnych uczniów świadczą o tym, jak mocna była tegoroczna konkurencja.

Zobacz także: Łososina Dolna: po hali latały szybowce. Kto wygrał przelot samolotem? [ZDJĘCIA]

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-VI)

1. Mateusz Sromek (Szkoła Podstawowa w Żbikowicach)
2. Konrad Huza (Szkoła Podstawowa w Rąbkowej)
3. Tomasz Dudek (Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy VII-VIII)

1. Piotr Dudek (Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych)
2. Klaudia Olchawa (Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy)
3. Karolina Wolak (Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy)

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych grupach, wezmą udział w powiatowych eliminacjach, które odbędą się 3 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Coraz częściej zwraca się uwagę na fakt, jak bardzo istotna jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa. Najbardziej efektywnym i najlepiej rokującym sposobem radzenia sobie z różnego rodzaju zagrożeniami występującymi we współczesnym świecie jest kształcenie pozytywnych wzorców u najmłodszych. Po ukończeniu szkoły młody człowiek powinien być przygotowany nie tylko do spełniania obowiązków zawodowych, ale również do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym.

[email protected], fot. UG Łososina Dolna

Rosną nam młodzi strażacy!
Zdjęcia - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe