Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
19/06/2017 - 08:15

Rodziny z diecezji tarnowskiej spotkały się na starosądeckich błoniach

Do Starego Sącza pod ołtarz papieski zjechały rodziny z całej diecezji tarnowskiej. Na wszystkich gości, jak co roku czekało mnóstwo atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. sprawowaną w intencji rodzin i małżeństw, której przewodniczył bp Andrzej Jeż. Ordynariusz diecezji tarnowskiej wręczył medale Dei Regno Servire rodzinom, które biorą czynny udział w życiu parafialnym i lokalnym oraz wyróżniają się przeżywaniem swojego rodzicielstwa oraz małżeństwa.

Medale otrzymali: Zofia i Aleksander Grelowie z Łącka, Alina i Zbigniew Wronowie z Limanowej, Teresa I Zbigniew Stańczykowie z Dębicy, Czesława i Władysław Ortylowie z Mielca oraz Krystyna i Stanisław Podkościelni z Tarnowa.

Zobacz także: W niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu

Bp Andrzej Jeż podkreślał w homilii, że modlitwa jest fundamentem szczęśliwej, kochającej się rodziny.

- Na modlitwie można budować szczerość, postępować w miłości. Taka modlitwa łączy, scala wszystkich członków rodziny, wygasza napięcia i nieporozumienia, rozpala na nowo wzajemną miłość – mówił bp Andrzej Jeż.

Po Eucharystii odbyła się druga część uroczystości - festyn rodzinny. Goście wysłuchali koncertu „Promyczków Dobra” oraz zespołu folklorystycznego „Małe Helenki”. O godz.16 na scenie pojawiła się gwiazda festynu – zespół NEW LIFE’m.

Zobacz także: Tańce, śpiewy, przedstawienia i pokazy. Tak się bawili na pikniku rodzinnym w Białej Niżnej [ZDJĘCIA]

Pośród wielu innych stoisk, na starosądeckich błoniach można było dostrzec i odwiedzić także namiot synodalny. Bp Andrzej Jeż apelował do rodzin, aby zgłaszali propozycje pytań, które później będą podejmowane na zbliżającym się synodzie diecezji tarnowskiej.

RG ([email protected]), Fot. Diecezja tarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)