Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
21/06/2013 - 11:52

Rób to, co kochasz – akcja społeczna rapera Arkadio

Trwa akcja społeczna organizowana przez sądeckiego rapera Arkadio – „Rób to, co kochasz”. CeZik, Kamil Bednarek oraz mistrz Polski judo Aleksander Beta, doradca zawodowy Dominika Staniewicz i Arkadio mówią o tym, jakie kroki trzeba przejść, by żyć pełnią życia. Przekaz merytoryczny Staniewicz wzbogacony emocjonalną opowieścią gwiazd dociera do osób, które stoją na początku swojej zawodowej drogi i podejmują życiowe decyzje. Licealiści i studenci często słyszą, że zawód musi popłacać, a pasję można realizować po pracy.
- Żyj pełnią, pasją, w zgodzie ze swoimi talentami, a będziesz szczęśliwy. Jeśli robisz to, co kochasz – będą też pieniądze. Jeśli robisz coś tylko dla pieniędzy – będzie nędza – mówi Arkadio..
Oprócz filmików opisujących drogę „Rób to, co kochasz” uczestnicy akcji dostaną także dostęp do testów talentów Talent Reflect i inne drobne bonusy.


Szczegóły: www.robtocokochasz.pl
Owocem akcji „Rób to, co kochasz” jest także płyta – czwarta w dorobku Arkadia. Teksty na niej mówią o talentach, pasji i trudach na drodze realizacji siebie. Różnorodna muzycznie, przemawia wieloma głosami, dotykając tego, co najbardziej boli w życiu, inspiruje do życia pełnią. Utwory „Przeżywaj życie”, „Czemu to życie Cię tak męczy” mówią o ważnych pytaniach, które trapią każdego z nas, kiedy zastanawiamy się nad sensem codzienności. Trafne uwagi, dosadne stwierdzenia i dawka humoru powodują, że przesłanie całej płyty trafia do serca słuchacza, zwłaszcza młodego, który szuka swojej drogi w życiu.
Arkadio, dokładnie tak jak tytuł jednej z piosenek, jara się każdą chwilą, tym właśnie chce zarazić swoich słuchaczy. Oryginalne Intro w wykonaniu 3-letniego Maciusia to tylko jeden z wielu smaczków płyty, która emanuje optymizmem.
Muzyczna strona płyty to zaskoczenie dla fanów hip-hopu. W kilku utworach Arkadio wybiega poza granicę rapu. Przedstawia swoje umiejętności w klimatach reggae, dubstep i jazz. Bogactwem płyty są także wyjątkowi goście: Darek Malejonek (Meleo Reggae Rockers), Wigor (MOR W.A.), Frenchman i Harfa (AK 77), Kinga Kielich i inni.
Produkcją krążka zajęli się: Fawola, Potok, Łukasz Duplaga, Bystry i ACE. Na gramofonach: DJ Danek, DJ Ensou i Arkadio.
Płyta dostępna jest TUTAJ
Poniżej  teledysk Jaram się każdą chwilą (feat. Kinga Kielich), do którego zdjęcia robił Tomasz Nowak, operator teledysków m.in. Kasi Kowalskiej czy Moniki Brodki.


ARKADIO - raper z Nowego Sącza, rocznik ’90, który intryguje mądrym, wartościowym przekazem.  Dziś jest szczęśliwym mężem, nagrywa płyty, koncertuje i studiuje dziennikarstwo w Krakowie. Kiedyś jego codzienność wyglądała zupełnie inaczej. Życie w zgodzie z talentami rozpoczął po zdecydowanej przemianie w wieku 17 lat. Dzięki temu jego przekaz jest autentyczny i wynika z głębi serca.
W swojej twórczości opowiada o tym, co sam przeżył, o gruntownej przemianie, zawróceniu ze złej drogi i zmianie.
Jego poprzednią płytę "Najlepsze przed nami" poleca Tomasz Adamek, który słucha jej przed walkami, a utwory „Ile znaków” (feat. Frenchman), „Ale” (o wymówkach) czy „Prawdziwy sukces - Tomasz Adamek” zaistniały na listach przebojów.
Jego trzy płyty (2008, 2010, 2011) pełne są męskiego rapu, żartobliwych tekstów i ciekawych historii. Artysta przywołuje postacie, które przemawiają do młodych ludzi: Tomasza Adamka, Nicka Cruza (nawróconego bossa mafii), Briana Welcha (lidera grupy KORN).
Ostatnia płyta „Najlepsze przed nami” została zauważona przez media, a utwory z niej notowane są na kilkunastu listach przebojów, w tym prestiżowych Muzycznych Darach, dwa z nich znalazły się w specjalnym dodatku (płyta + artykuły) do Małego Gościa Niedzielnego, wytłoczonym w nakładzie 120 tys. egzemplarzy.
Oficjalna strona artysty: www.arkadio.info

(KB)
materiały i zdjęcia: MO-RECORDS

Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020