Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
06/12/2021 - 19:15

Rewolucyjna zmiana w polskich kościołach. Kobiety będą mogły rozdawać komunię

Wielkie zmiany czekają katolików. Od 12 grudnia kobiety będą mogły rozdawać komunię świętą w polskich kościołach. Do tej pory mogli to robić jedynie mężczyźni.

Rewolucyjne zmiany, które czekają Kościół w Polsce to efekt decyzji Ojca Świętego Franciszka, który zmodyfikował treść niektórych kanonów prawa kanonicznego i zezwolił kobietom na przyjęcie posługi lektora i akolity. Co to oznacza? Kobiety będą mogły czytać liturgię słowa i rozdawać komunię świętą. Do tej pory te funkcje były zarezerwowane jedynie dla mężczyzn.

Aby zostać lektorem i akolitą, kandydaci i kandydatki muszą mieć ukończony dwudziesty piąty rok życia, odznaczać się wzorowym życiem moralnym, apostolskim oddaniem, bezinteresownością, szczerą pobożnością i gorliwym życiem sakramentalnym, szczególnym umiłowaniem Pisma Świętego i Eucharystii oraz duchem posłuszeństwa Kościołowi – czytamy w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski.

Ponadto muszą posiadać odpowiednie przymioty intelektualne, wystarczającą wiedzę o tej posłudze w Kościele, wyróżniać się solidnością w pracy oraz umiejętnością współpracy z innymi. Winni cieszyć się dobrą opinią i być akceptowani przez wiernych wspólnoty, do której należą i w której będą wypełniać powierzone im zadania. Do pełnienia swoich zadań powinni być przygotowani przez odpowiednią formację.(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu