Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
24/05/2016 - 11:05

Recytowali własne wiersze. Aplauz publiczności

W Zespole Szkół w Chełmcu już po raz szesnasty odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Moja rodzinka i ja”.

W konkursie udział wzięli uczniowie z dziewięciu szkół gminy Chełmiec: Marcinkowic, Rdziostowa, Świniarska, Biczyc, Librantowej, Paszyna, Chomranic, Piątkowej i Chełmca.

Młodzi poeci pisali wiersze, w których opowiadali o swoim domu, bliskich, krewnych, przeżyciach i wspomnieniach. Podczas finału recytowali własne utwory przerywane aplauzem publiczności. Spotkanie przebiegało w miłej i uroczystej atmosferze. Uczestników powitał dyrektor szkoły Krzysztof Groń, który m.in. powiedział, że „młodzi ludzie lubią i potrafią pisać wiersze”. Chór szkolny pod batutą Magdaleny Ubieżajów uświetnił przedstawienie. Pięknym tłem była dekoracja wykonana pod kierunkiem Janiny Mróz.

Odbywająca się od szesnastu lat impreza jednoczy społeczność szkolną.

Nad przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: Violetta Monica i Ewa Chronowska. Nagrodami za udział w konkursie były gry planszowe dla całej rodziny.

Za sfinansowanie wydania tomiku poezji i zakup nagród dla autorów dyrekcja Zespołu Szkół dziękuje wójtowi, Nowosądeckiemu Ośrodkowi Profilaktyki Społecznej i Radzie Rodziców.

(s)Dziękujemy za przesłanie błędu