Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
25/05/2023 - 15:10

Pyszne potrawy w Strefie Smaku na Festiwalu Biegowym! Tutaj zawsze są tłumy[WIDEO]

Pyszne wypieki, smaczne potrawy, aromatyczne zapachy. Strefa Smaku, towarzysząca Festiwalowi Biegowemu jest absolutnie wyjątkowa. Koła Gospodyń Wiejskich dbają, aby nikt nie zgłodniał. Wszystkiemu towarzyszą konkursy kulinarne. Ściągają tutaj prawdziwe tłumy!

Strefa Smaku na Festiwalu Biegowym

Na Festiwal Biegowy do Piwnicznej co roku przyjeżdżają tysiące osób. Sportowcy bawią się tutaj doskonale, startując na różnych dystansach. Pozostali goście również nie mają jednak powodów do nudy. Wydarzeń, które towarzyszą festiwalowi mamy bardzo dużo. Możemy m.in. spróbować pysznych wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu.

Wybór jest naprawdę szeroki. Wystarczy podać kilka przykładów z ubiegłego roku: KGW Krasne Potockie serwowało leczo, Starosądeckie Koło Gospodyń Miejskich bogracz, Stowarzyszenie Rzemieślników, Twórców i Producentów Ziemi Obidzkiej – naleśniki, Pracownia Pieroga FPHU Amar – pierogi szefa, Stowarzyszenie Młodów - Głębokie polską wersję potrawy porkolt, KGW Czarny Potok – bogracz, KGW „Rytrzanki” paprykarz węgierski, Stowarzyszenie KGW „Nasza Ziemia Zagórzyn” zupę węgierską, a Kamil Jakubowski kurtosz kołacza.

Do tego wszystkiego oczywiście należy doliczyć również miody, konfitury, oscypki, ciasta, pierniczki, grzybki, domowe przetwory, nieśmiertelny chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym czy kapuśniarkę z grzybami. Po prostu, kulinarna bajka.

Tłumy w Piwnicznej 

Nie można się wobec tego wszystkiego dziwić, że stoiska z potrawami są tak oblegane. Osoby, które pojawiają się w Miasteczku Biegowym na Nakle nie mogą się oprzeć pysznie przyrządzonym smakołykom. Krążą tutaj prawdziwe tłumy!

Nie brakuje również konkursu kulinarnego. Przed rokiem, trzecie miejsce zajęła ekipa ze Stowarzyszenia „Aktywni dla Rozwoju" z Korzennej  i jej jajecznica korzeńska, drugie panie z Stowarzyszenia KGW „Nasza Ziemia Zagorzyn” z kapuśniarką z grzybami a pierwsze – bezdyskusyjnie i bezapelacyjnie – panie z KGW z Moszczenicy Niżnej z ich moszczeńską juhą. Nagrodę specjalną – za fantastyczną jagnięcinę – nasza komisja przyznała Restauracji Czarna Owca z Piwnicznej-Zdroju!

Kolejnego dnia wygrały natomiast Pracownia Pieroga FPHU Amar z pierogami szefa, KGW Czarny Potok z bograczem a na trzeciej pozycji uplasowały się panie ze Stowarzyszenia Młodów Głębokie z porkoltem. Do naszych zwycięzców trafiły nagrody w postaci czeków o wartości 400, 600 i 800 zł. Restauracja Czarna Owca została nagrodzona kampanią promocyjną swojej jagnięciny na portalu Sądeczanin.info!

Takiej Strefy Smaku, jak ta, którą mamy we wrześniu w Piwnicznej, nie ma w żadnym innym miejscu! Naprawdę warto tutaj przyjechać. ([email protected], fot.: ES, wideo: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu