Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
11/03/2020 - 16:40

PWSZ zawiesza zajęcia dydaktyczne, ale nauka trwa online

Ze względu na zagrożenie koronawirusem i zawieszenie tradycyjnych zajęć, od 12 do 25 marca Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu przechodzi na naukę w systemie online.

- Proces dydaktyczny będzie realizowany poprzez zajęcia zdalne. Zależy nam na zapewnieniu ciągłości kształcenia, aby studenci mogli przystąpić do sesji egzaminacyjnej – mówi Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy PWSZ. - Materiały będziemy udostępniać studentom online.

Nauczyciele są przygotowani do korzystania z różnych metod kształcenia, także tych wykorzystujących nowoczesne technologie. - Chcemy to wykorzystać. Jutro zostaną sformułowane rekomendacje dla nauczycieli, którzy do tej pory również korzystali z metod e-learningowych – dodaje.

Rektor PWSZ Mariusz Cygnar zwraca uwagę na fakt, że okres od 12 do 25 marca nie jest czasem wolnym dla studentów. Rektor apeluje, aby młodzi ludzie pozostali w domach, a zaistniałą sytuację potraktowali wyjątkowo odpowiedzialnie. Studenci zostali zobowiązani do aktywnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych zdalnie.

Zobacz także: Zamykają uczelnie, szkoły i przedszkola. Do 25 marca nie będzie lekcji ani zajęć

Wykłady, ćwiczenia, konwersatoria, seminaria, warsztaty i lektoraty odbywające się na Uniwersytecie Jagiellońskim na wszystkich kierunkach studiów również zostały zawieszone. Prowadzący zostali poproszeni o przeprowadzenie zajęć albo udostępnienie materiałów dydaktycznych drogą elektroniczną.

Parlament Studentów RP zwrócił się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z prośbą o przedłużenie ważności legitymacji studenckich. W ciągu kilku dni zostanie wydane rozporządzenie, które przedłuży ich ważność do 31 maja 2020 roku. Dzięki temu nie będzie trzeba przedłużać ich indywidualnie w dziekanacie.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)