Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
30/11/2016 - 06:30

PWSZ w Nowym Sączu znów przyciąga rzesze studentów

W dniach od 1 do 3 grudnia w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się XIV Sympozjum Kół Naukowych – Międzynarodowe. Uczelnia będzie gościć studentów z Polski, Węgier, Turcji i Azerbejdżanu.

Tematem tegorocznych obrad  jest: „Marketing w rozwoju miast i regionów”. Patronat nad wydarzeniem objął rektor uczelni prof. Mariusz Cygnar. W poprzednich latach tego typu wydarzenia cieszyły się dużą popularnością, a uczelnie odwiedzali studenci i wykładowcy z różnych części Polski i Europy. W tym roku w murach Instytutu Ekonomicznego będziemy gościć kilkudziesięciu studentów z Łodzi, Krosna, Piły i Rzeszowa oraz z Turcji, Węgier i Azerbejdżanu.

Organizacją wydarzenia zajęli się członkowie Koła Naukowego Rozwoju Regionalnego, Naukowego Koła  Dziennikarskiego i Koła Naukowego Marketer. Tematyka, której podejmą się studenci to obszary marketingu terytorialnego, rozwoju przedsiębiorstw w kontekście rozwoju lokalnego, rola współpracy w promocji regionu, współpraca transgraniczna, implementacja marketingu do jednostek samorządu terytorialnego.   Ważnym punktem programu sympozjum, prócz interesujących referatów będzie wyjazd do znanego uzdrowiska leżącego nad Doliną Popradu – Muszyny. Odbędzie się tam wykład otwarty poprowadzony przez burmistrza Jana Golbę, który poruszał będzie zagadnienia z tematyki działań marketingowych podejmowanych na tym terenie. Prelekcja da również szanse na poznanie strategii rozwoju miejscowości, jak i jej historii. Dodatkowo, zaproszeni goście będą mogli zwiedzić miasto, skosztować wód mineralnych oraz poznać uroki gminy.

Sympozjum oprócz pogłębienia wiedzy i zainteresowań studentów ma na celu integrację środowisk akademickich, a także promocję miejsc atrakcyjnych turystycznie.  Mamy nadzieję, że wydarzenie na długo zagości w pamięci uczestników sympozjum.

Aneta Podgórska, Karolina Kosztyła, Adriana Bajorek
Dziennikarskie Koło Naukowe
Fot.  archiwum PWSZ, XIII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych pt. „Polskie miasta i regiony – konkurencyjne? Innowacyjne? Dynamiczne?”

PWSZ w Nowym Sączu przyciąga rzesze studentów


Dziękujemy za przesłanie błędu