Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/01/2020 - 17:20

"Przystanek Kultura" wśród 33 zwycięskich, polsko-słowackich projektów

Komitet ds. mikroprojektów Programu Współpracy Transgranicznej Interreg wybrał projekty do dofinansowania. Wśród zwycięskich, polsko-słowackich przedsięwzięć znalazł się pomysł Fundacji Sądeckiej - "Przystanek Kultura", remont ruin zamku Pieniny, nowe odcinki ścieżek rowerowych czy miasteczko komunikacyjne w Nowym Targu.

Beneficjentami mikroprojektów są polskie i słowackie gminy, miasta, instytucje kultury, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Z unijnej dotacji skorzystają gminy i instytucje z terenu
powiatu chrzanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, limanowskiego oraz myślenickiego, a po stronie słowackiej z Kraju Preszowskiego i Żylińskiego.W ramach projektu "Przystanek Kultura", po raz pierwszy w regionie transgranicznym powstaną jednakowe, interaktywne (dzięki zamontowanym monitorom) przystanki turystyczne, charakterystyczne tylko dla pogranicza polsko-słowackiego.

Wiaty będą wyposażone co najmniej: w ławkę, stojak na rower, stację naprawy rowerów, multimedialny ekran, na którym będą emitowane informacje o wydarzeniach kulturalnych na pograniczu polsko-słowackim, zabytkach w okolicy i trasach turystycznych.

Fundacja Sądecka zrealizuje przedsięwzięcie wspólnie z partnerami: gminą Bobowa, Obec Lenartov, gminą Stary Sącz i miastem Nowy Sącz.

Łączna wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla wybranych mikroprojektów wynosi około 2,3 mln euro.

Realizacja mikroprojektów będzie zarządzana przez Związek Euroregion „Tatry” w Nowym Targu w partnerstwie z Preszowskim Krajem Samorządowym oraz Żylińskim Krajem Samorządowym. (Miloš Handák)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe