Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
25/01/2017 - 05:45

Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych w Nowym Sączu

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się XVIII Nowosądecki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Na scenie wystąpiło ponad 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczestników zajęć pozalekcyjnych w instytucjach kultury, z terenu Nowego Sącza i regionu.

Kilkanaście zespołów teatralnych i grup kolędniczych zaprezentowało przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej w bardzo różnych gatunkach scenicznych: od tradycyjnych jasełek, szopki lalkowej, poprzez grupy kolędnicze, widowiska muzyczne, do współczesnych inscenizacji i adaptacji dzieł literackich.

Wszystkim prezentacjom wnikliwie przyglądała się Komisja Artystyczna, w skład której weszły panie: Joanna Hołda – etnograf z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Dorota Kaczmarczyk – aktorka Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego i Natalia Zabrzeska – nauczyciel sztuki wokalnej, solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej.

Czytaj: Polonez na Rynku na 725 par [ZDJĘCIA/FILM]. Sądeccy maturzyści na 100 dni przed egzaminem

Po obejrzeniu 15 prezentacji konkursowych Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda –  Grupa Teatralna z Zespołu Szkół w Koniuszowej za spektakl pt. „Opowieść Wigilijna”, II nagroda –  Ekstremalna Grupa Teatralna Berest z Centrum Kultury w Krynicy Zdroju za „Przedstawienie Bożonarodzeniowe”, III nagroda –  Grupa Kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej za przedstawienie pt. „Trzej Królowie” .

Cztery równorzędne Wyróżnienia: Grupa Teatralna „Cudoki – Szuroki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu za Szopkę Dziecięcą pt. „Szła kolęda w noc grudniową”, Koło Teatralne z Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Sączu za widowisko muzyczne pt. „Blask nad Judeą”, Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Janczowej za szopkę lalkową pt. „Herody”,  „Małe Janczowioki” ze Szkoły Podstawowej w Janczowej za widowisko pt. „Przyszliśmy tu po kolędzie”.

Nagrodę indywidualną Prezydenta Miasta Nowego Sącza, za kreację aktorską w spektaklu pt. „Opowieść Wigilijna” Grupy Teatralnej z Zespołu Szkół w Koniuszowej otrzymał Karol Czernecki.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu

Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe