Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
21/05/2016 - 06:55

Przedszkolaki z Koniuszowej lepią z gliny

W oddziale przedszkolnym „0a” przy Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Poprowadził je pan Grzegorz Karsiński, który prowadzi takie warsztaty w Centrum Kultury w Korzennej.

Przedszkolaki z KoniuszowejNa zajęciach dzieci poznały tradycyjną metodę lepienia z gliny. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. Praca z gliną jest wspaniałą okazją do rozwijania zdolności manualnych, ma też świetne działanie relaksacyjne (sprzyja wyciszaniu), kształtuje wytrwałość, kreatywność i wrażliwość estetyczną, pobudza wyobraźnię. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Obecnie wszystkie prace czekają w kolejce do pieca, nie możemy doczekać się na efekt naszej pracy.

Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi za poświęcony nam czas. Dzieci na pewno wiele się nauczyły i polubiły pracę z gliną, co widać na załączonych fotografiach.

autor: Ewelina Kociołek

fot: Zespół Szkół w Koniuszowej

Przedszkolaki z Koniuszowej lepią z glinyMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu