Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
27/09/2018 - 16:10

Przed nami już 12. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców!

Już 28 września tajemnicze laboratoria przestaną mieć sekrety, a niebanalne pytania zyskają odpowiedzi. W tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji – ponad 1700 warsztatów, eksperymentów, pokazów i spotkań w 8 miastach regionu (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Oświęcim, Niepołomice, Skawina, Andrychów). Nad programem pracowało ponad 1300 naukowców z 55 różnych instytucji. Małopolska Noc Naukowców to wyjątkowa – i naukowa – przygoda dla każdego.

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, a także zachęcenie ich do wyboru kariery naukowej.

Poprzez ciekawe wykłady, pokazy, eksperymenty, warsztaty, gry i zabawy czy też możliwość odwiedzania niedostępnych na co dzień laboratoriów, chcemy pokazać, że nauka to ciekawa
i nieodłączna część naszego życia.  

Każda edycja wydarzenia to kolejna porcja atrakcji i niespodzianek starannie przygotowanych przez organizatorów. Stawiamy głównie na interaktywność, aby podczas tej Nocy każdy mógł poczuć się prawdziwym naukowcem i pod czujnym okiem badaczy zagłębić się w tajniki tego fascynującego zawodu.

Już od 2007 r. Małopolska Noc Naukowców jest częścią Europejskiej Nocy Naukowców – European Researchers Night. W 2017 r. wydarzenie zorganizowano w 342 europejskich miastach, a udział w nim wzięło 1 mln osób! Tegoroczna edycja w Polsce odbędzie się w 11 miastach – w tym aż 8 z nich znajduje się w Małopolsce. 

Tegoroczny program wydarzenia to nie lada atrakcja. Powstawał przez kilka ostatnich miesięcy,
a w jego przygotowanie i realizację zaangażowanych jest ponad 1300 naukowców, prawie 2000 studentów oraz ponad 150 kół naukowych z 55 instytucji. Bogata oferta programowa w 8 miastach
(i prawie 80 lokalizacjach) – Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Oświęcimiu, Niepołomicach, Skawinie i Andrychowie umożliwia każdemu, niezależnie od wieku i zainteresowań, znalezienie czegoś ciekawego dla siebie.

Małopolska Noc Naukowców w Nowym Sączu odbędzie się 28 września w godzinach 16-20 w Instytucie Technicznym przy ul. Zamenhofa 1a oraz w Kampusie dydaktyczno-sportowym przy ul. Kościuszki 2.

Na uczestników czekają różnorodne wykłady, prezentacje i pokazy, warsztaty oraz gry i niezapomniane atrakcje dla najmłodszych. Z pewnością wielkim zainteresowaniem będą cieszyły się warsztaty  takie jak: Przypadki symulowane z udziałem studentów Ratownictwa Medycznego, Drama-technika kontekstu oraz technologie wykorzystywane do tworzenia gier sieciowych. 

Pomiędzy obiektami na ul. Kościuszki i ul. Zamenhofa będzie kursował bezpłatny bus dla uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców.

Szczegóły programu na stronie: www.nocnaukowcow.malopolska.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)