Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
28/04/2016 - 05:20

Program Tygodnia Misyjnego w diecezji tarnowskiej

Tydzień Misyjny inaczej Tydzień w Diecezjach rozpoczyna się w środę (20 lipca) i trwa do poniedziałku (25 lipca), kiedy to pielgrzymi wyjeżdżają z parafii i udają się do Krakowa. Każda diecezja indywidualnie planuje czas pobytu młodych w parafiach, tak aby był on atrakcyjny dla pielgrzymów. Jak Tydzień Misyjny będzie wyglądał w naszej diecezji?

Festiwal MłodychWszystkie wydarzenia Tygodnia Misyjnego służą pokazaniu pielgrzymom piękna naszej diecezji, prawdziwego obrazu kościoła parafialnego oraz właściwemu przygotowaniu się na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

„Przygotowaliśmy program, który mamy nadzieję okaże się - z jednej strony atrakcyjny, a z drugiej ukaże prawdziwy obraz naszego Kościoła: naszych wspólnot, parafii. Zależy nam na tym, aby pielgrzymi, którzy do nas przyjadą wykorzystali tę niepowtarzalną okazję i poznali nasze małe ojczyzny żyjąc z nami, mdląc się oraz bawiąc – co jest nieosiągalne z perspektywy, przewodników turystycznych, czy biur podróży. Chcemy zaprezentować to gdzie, jak i czym na co dzień żyjemy - jak myślimy, jak każdego dnia walczymy o to, by być blisko Chrystusa. Chcemy ukazać gościom bogactwo naszej diecezji, skarby, które posiadamy: kulturę, architekturę, sztukę, a przede wszystkim młody, żywy Kościół – czyli nas samych…”-piszą organizatorzy Tygodnia Misyjnego diec. tarnowskiej.

Program Tygodnia Misyjnego:

20.07 środa – przyjazd na parafie zakwaterowanie. Powitanie w parafii i zakwaterowanie u rodzin (po dwie osoby minimum).
21.07 czwartek – dzień turystyczny. Wraz z miejscową młodzieżą będzie okazją poznania bogactwa kultury i przyrody w ramach miejsc zamieszkania. Diecezja tarnowska charakteryzuje się pięknym położeniem geograficznym i licznymi „pomnikami” kultury. W ramach wspólnoty parafialnej przewidziana jest Eucharystia, w której wezmą udział pielgrzymi i wierni parafii.
22.07 piątek – dzień pielgrzymkowy. W ramach dekanatu, czy okręgu Duszpasterstwa Młodzieży będziemy pielgrzymować pieszo do wybranego Sanktuarium. Na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona Eucharystia, w czasie której zostanie dokonane zawierzenie młodzieży Bożemu Miłosierdziu, a następnie Mini festiwal młodych – prezentacja przybyłych grup i miejscowej młodzieży.
23.07 sobota – dzieło miłosierdzia na rzecz wspólnoty lokalnej i Diecezjalny Dzień Wspólnoty.

Do południa - pielgrzymi wraz z miejscową młodzieżą, w ramach swoich parafii wykonają wymyślony przez siebie czyn miłosierdzia na rzecz wspólnoty parafialnej – pamiątka przypominająca pobyt pielgrzymów w danej parafii.

Po południu - wszyscy pielgrzymi wraz z gospodarzami i miejscową młodzieżą udadzą się do Starego Sącza, aby na błoniach przy Ołtarzu Papieskim przeżyć Diecezjalny Dzień Wspólnoty pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Andrzej Jeża. Podczas Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie odbędzie się diecezjaalny Festiwal Młodych, w czasie którego zaprezentują się wszystkie grupy, które przybyły do naszej diecezji.

24.07 niedziela – czas dla rodziny. Po uroczystej Eucharystii w parafii, jest przewidziany czas na spotkanie przy stole z gospodarzami. Na zakończenie dnia o godz. 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski.

 

(P)

źródło: www.sdm.tarnow.pl

fot. Arwch. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020