Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
18/06/2020 - 11:35

Prof. Wojciech Kudyba i jego najnowsza powieść "Pułascy. Aut vincere, aut mori!"

Po długiej przerwie w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu odbyło się wyjątkowe spotkanie, którego przedmiotem była promocja powieści prof. dr hab. Wojciecha Kudyby "Pułascy. Aut vincere, aut mori!".

W dwutomowym eposie prof. Wojciech Kudyba przedstawił losy słynnego rodu patriotów. Autor opowiada nie tylko o konfederacji barskiej i politycznych gierkach rosyjskiego ambasadora Repnina, ale również o postawach obywatelskich związanych z grożącą utratą suwerenności i jej rozmycia się w monarchistycznej Europie. Mistrz pióra jak zawsze unika banalnych ocen.

Wydarzenie prowadził Jakub Bulzak – z wykształcenia historyk, nauczyciel, animator kultury, ceniona i rozpoznawalna postać na Sądecczyźnie. Jak zaznaczył sam prof. dr hab. Wojciech Kudyba, możliwe, że zaproszeni goście uczestniczyli w pierwszym od czasu wybuchu epidemii spotkaniu autorskim na żywo w kraju.

Czytaj także: Prof. Wojciech Kudyba: wirus postawił nam znak z napisem „spomal”. Zwolnij!

Jak informują pracownicy biblioteki, wciąż organizowane są spotkania w sieci, jednak zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa organizatorzy tym razem postanowili zaprosić sądeczan na spotkanie z autorem na żywo.

[email protected], fot. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu 

Prof. Wojciech Kudyba i jego najnowsza powieść "Pułascy. Aut vincere, aut morii"
Fot. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe