Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
20/04/2023 - 11:50

Premierą „Żabusi” Gabrieli Zapolskiej reaktywowano Towarzystwo Dramatyczne w Nowym Sączu

Przybyła kolejna na Sądecczyźnie. Po 84 latach Towarzystwo Dramatyczne w Nowym Sączu wznowiło swoją działalność. W 105. rocznicę pierwszej premiery Teatru Towarzystwa Dramatycznego, w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu miała miejsce premiera sztuki Gabrieli Zapolskiej „Żabusia”.

Spektakl, który dwa razy można już było obejrzeć w Sokole, został wyreżyserowany przez Monikę Ślepiak i Janusza Michalika, dobrze znanych z Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. W obsadzie „Żabusi” znaleźli się Cezary Kmiecik, Janusz Michalik, Agata Koszkul-Gomułka, Jakub Moskal, Kinga Jaromin-Król, Ewelina Łomnicka, Sabina Kmak, Dominika Rola, Barbara Malaga oraz Basia Piechnik. Kostiumy do spektaklu zaprojektowała Maria Molenda z Fundacji Nomina Rosae – Ogrodu Kultury Dawnej w Nowym Sączu.

Jak zapewniają twórcy spektaklu, premiera „Żabusi” to zaledwie początek dla Towarzystwa Dramatycznego w Nowym Sączu, które planuje kontynuację swojej działalności i zapowiada, że nie jest to ostatnie spotkanie z postaciami z dramatu Gabrieli Zapolskiej. Premiera kolejnego spektaklu planowana jest już na jesień tego roku.

oprac. [email protected], fot. Bartłomiej Wawrzyniak 

„Żabusia” Towarzystwa Dramatycznego w Nowym Sączu
Po 84 latach przerwy Towarzystwo Dramatyczne w Nowym Sączu wznowiło swoją działalność - fot. Bartłomiej WawrzyniakMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu