Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
10/04/2021 - 08:50

Praca idzie pełną parą. Zobacz jak zmienia się gorlicki „Sokół” [ZDJĘCIA]

Historyczna siedziba Towarzystwa Gimnastycznego Sokół odzyskuje swój dawny blask. Trwający od ubiegłego roku remont sprawia, że budynek zmienia się nie do poznania. Efekty prac, są póki co widoczne głównie w środku.

Remont gorlickiego „Sokoła” trwa od ubiegłego roku. Na zewnątrz budynku wielkich zmian jeszcze nie widać. Zupełnie inaczej jest jednak w środku. Tutaj praca idzie pełną parą, a wnętrze zmienia się nie do poznania. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gorlicach, historyczna siedziba Towarzystwa Gimnastycznego Sokół odzyskuje swój dawny blask.

Przeczytaj również: Skutki pandemii? W marcu w Gorlicach zmarło dwa razy więcej osób niż w lutym

Co obejmuje remont? Zgodnie z założeniami, przywrócona ma zostać pierwotna funkcja obiektu. Powstanie w nim wielofunkcyjna sala sportowa, na której można będzie grać w siatkówkę i koszykówkę oraz siłownie z pełnym wyposażeniem.

Oprócz tego wykonana zostanie także sauna fińska, sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne oraz szatnie. Co ciekawe, zrekonstruowana będzie również historyczna fasada wraz z wejściem i oknami. Wszystko będzie przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Zobacz także: Gmina Gorlice: nowa wieża widokowa. Koszty pokryje rządowy funduszu

To jednak nie koniec. W ramach modernizacji budynku wykonane zostaną także: termomodernizacja obiektu wraz z izolacją fundamentów (pionowa i pozioma), wymiana pokrycia dachowego, remont pomieszczeń wewnątrz obiektu i wymiana instalacji wewnętrznych (m.in. wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, p.poż, c.o.). (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UM Gorlice, źródło: UM Gorlice)

Remont w gorlickim "Sokole"
Trwa remont w gorlickim "Sokole". Wnętrze budynku zmienia swój wygląd.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”