Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
28/11/2023 - 10:15

Powroźnik: uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata uczcili IV Koncertem Cecyliańskim

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata oraz liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Powroźniku (26 listopada) wierni wysłuchali IV Koncertu Cecyliańskiego.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest obchodzona między 20 a 26 listopada. Święto ustanowione zostało przez papieża Piusa XI 11 grudnia 1925 roku, na zakończenie roku liturgicznego. Uświadamia wiernym, że Chrystus jest Królem całego stworzenia i wskazuje cel naszego życia - Królestwo Niebieskie. 

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata oraz wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Powroźniku (26 listopada) mszę odprawił proboszcz parafii ks. Kazimierz Dudzik. Oprawę muzyczną nabożeństwu zapewniły trzy chóry Cantores Sancti Jacobi i Cantando Canzoni z Zakliczyna pod dyrekcją Dawida Nawalańca oraz chór Belcanto z Dobrej pod batutą Urszuli Palka – Ranosz. 

Chóry wystąpiły również po mszy św., w IV Koncercie Cecyliańskim, który wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń lokalnych.

Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, która jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych, obchodzone jest w listopadzie. Koncerty ku jej czci cieszą się dużą popularnością. 

Na miłośników muzyki chóralnej w kościele pw. Judy Tadeusza w Powrożniku czekała prawdziwa uczta duchowa. Ambitny repertuar oraz piękne wykonanie docenili i nagrodzili rzęsistymi oklaskami licznie zgromadzeni w świątyni.

Wśród zaproszonych gości był ks. Andrzej Romanowski, poprzedni proboszcz parafii w Powrożniku. Nie zabrakło również władz samorządowych miasta i gminy Muszyna. IV Koncert Cecyliański prowadziła Ewa Miechurska. 

Wydarzenie zostało przygotowane w ramach Warsztatów chóralnych, z uwzględnieniem muzyki liturgicznej i cerkiewnej , współfinansowanych z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. (MK), fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu