Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
15/10/2018 - 11:55

Powroźnik: siostra Maria, misjonarka, szuka pieniędzy na budowę szkoły w Afryce

W niedzielę, 14 października, w parafii pw św. Judy Tadeusza w Powroźniku gościła siostra Maria ze zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich, która posługuje w Afryce, w Zambii. Misjonarka szuka sponsorów, którzy pomogą w wybudowaniu szkoły z internatem dla dziewcząt w miejscowości, w której pracuje. Siostra podziękowała bardzo za wszystkie dotychczasowe modlitwy i ofiary dla misji, dzięki którym praca misjonarzy i misjonarek staje się możliwa i owocna.

Po zakończonej, niedzielnej mszy świętej  swoje świadectwo dała siostra Maria Żywiec, ze zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich. Misjonarka opowiadała o trudnym życiu ludności w Zambii, zwłaszcza najmłodszych.

- To państwo, w którym panuje głód. Mieszkańcy trudnią się rolnictwem, a także masową wycinką lasów. Z tego drzewa wytwarzają węgiel drzewny, na którym gotują.  Niestety, nie ma deszczu, a uprawy są marne. Temperatury w kraju przekraczającą często 50 stopni Celsjusza. - opowiadała misjonarka Maria Żywiec-

- Z apelem o wybudowanie szkoły dla dziewcząt z internatem zwrócił się do nas wódz plemienia, gdyż jest im o wiele trudniej, niż chłopcom. Nie mają żadnej przyszłości. Zawierają wczesne małżeństwa, wiele z nich zostaje samotnymi matkami. Istnieje wysokie zagrożenie AIDS"

Początkowo misjonarki pomagały organizując i dowożąc żywność, odżywki i witaminy dla dzieci. Następnie do tej pomocy dołączyły starania o budowę szkół.

Siostry służebniczki NMP chcą ja wybudować w zambijskiej miejscowości Chamuka.  Jak podkreśla siostra Maria Żywiec, placówka będzie szansą dla młodych kobiet - nie tylko zdobycia lepszego wykształcenia, ale także uchronienia się przed epidemią AIDS.

Ofiary na budowę szkoły można wpłacać na poniższe konto z dopiskiem: Budowa szkoły w Chamuka Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bank Polska Kasa Opieki SA PL 88124023241111000033146946

MKA fot. aut. i film youtube

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"