Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
20/09/2016 - 05:15

Potok Żeglarka pod lupą uczniów z ELO

Licealiści z klasy 1B Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, wybrali się pieszo spod budynku szkoły na ćwiczenia terenowe z geografii nad pobliski potok na osiedlu Wólki.

Zajęcia w terenie stanowiły uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobytej na lekcjach geografii. Na początku uczniowie zostali podzieleni na grupy. W promieniach letniego słońca wykonywali powierzone im zadania, wypełniając karty pracy. Za pomocą profesjonalnego sprzętu – miernika wielofunkcyjnego, badano m.in.  natężenie dźwięku, wilgotność powietrza oraz temperaturę. Kolejnym etapem zajęć było badanie parametrów wody tj. kwasowość, twardość, stabilność, itp. Co więcej,  mierzono pomiar prędkości wody. Wszyscy świetnie się bawili. Następnym przydatnym zadaniem było rozpoznawanie drzew. Także poznano japońską formę poetycką -  wiersz Haiku, którą uczniowie mieli przyjemność tworzyć. Po zakończeniu prac w grupach, podsumowaliśmy wspólnie naszą pracę w terenie.

Ćwiczenia terenowe są nieodłącznym elementem zajęć w ELO. Umożliwiają one uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności w praktyce.  Uczestnictwo w tych zajęciach utrwaliło nam postawy przydatne w życiu codziennym m.in. współdziałanie z innymi, przezwyciężanie trudności. Poznaliśmy lepiej swoich kolegów i koleżanki. Mogliśmy się tutaj wykazać sprytem i pomysłowością. Zadania pobudziły nas do myślenia oraz wnioskowania.

Każdy uczestnik ćwiczeń, z uśmiechem na twarzy, wracał bogatszy o nowe doświadczenia. Na pewno w przyszłym okresie spotkamy się w równie miłych i interesujących okolicznościach, poznając przyrodę.

Aleksandra Oleksy, uczennica klasy I B ELO w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu