Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
11/12/2019 - 17:00

Posypały się nagrody w powiecie dla poetów, działaczy kultury i sportowców

Ośrodki kultury, zespołu taneczne, chóry, orkiestry, kluby sportowe … za tym wszystkim kryją się nie tylko ludzie, którzy realizują swoje pasje, ale także, ci, którzy biorą na siebie ciężar organizacyjny różnych przedsięwzięć. I jedni i drudzy z okazji Powiatowego Dnia Działacza Sportu i Kultury otrzymali nagrody pieniężne

Podczas spotkania z okazji Powiatowego Dnia Działacza Sportu i Kultury starosta przyznał nagrody finansowe dla osób zaangażowanych w upowszechnianie kultury i ochronę dziedzictwa narodowego na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

W Powiecie Nowosądeckim działa: 15 Ośrodków Kultury, 16 publicznych bibliotek głównych z 47 filiami, 5 muzeów, ok. 120 zespołów amatorskiego ruchu artystycznego (zespoły regionalne, taneczne, teatralne, instrumentalne, wokalne), 15 chórów, 18 orkiestr dętych. Na terenie powiatu organizowanych jest rocznie ok. 120 imprez artystycznych. Na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego wydatkował w 2019 r. ponad 761 tys. zł. Ponadto, Zarząd dofinansowuje wiele imprez. W tym roku wydał na ten cel 70 tys. zł.

Nagrody Starosty Nowosądeckiego otrzymali dzisiaj:

Magdalena Motyka – pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej. Jest animatorką kultury, działaczką na rzecz upowszechniania kultury regionalnej. Założycielka i kierownik Zespołu regionalnego „Echo Jaworza”.

Małgorzata Miecznikowska-Gurgul - organizatorka i animatorka wydarzeń kulturalnych w Krynicy Zdroju. Emerytowany nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej. Prezes Krynickiego Towarzystwa Kulturalnego. Organizator Letniego Festiwalu Muzycznego i konkursu Wokalnego im. J. Kiepury.

Bronisław Kozieński – poeta, laureat konkursów poetyckich. Autor wielu tekstów śpiewanych. Jego twórczość obejmuje głównie tematykę górską.

Władysława Janus - twórca ludowy (haft). Wykonywane przez nią hafty to przeważnie kompozycje kwiatów polnych. Popularyzatorka piękna i folkloru Ziemi Sądeckiej, propagatorka tradycji: gwary, pieśni, tańca i zwyczajów. Działa w Zespole Regionalnym „Mystkowanie”.

Benedykt Poręba - niestrudzony społecznik, pasjonat folkloru, kierownik Zespołu „Mystkowianie”, który dzięki jego zaangażowaniu zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach folklorystycznych w kraju i za granicą.

Wojciech Sułkowski - członek Zespołu Regionalnego „Podegrodzie”, z którym zdobywał cenne nagrody na festiwalach i przeglądach rozsławiając piękno Podegrodzia, Sądecczyzny i folklor Łachów Sądeckich.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)