Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
07/06/2022 - 21:35

Porozmawiaj z autorami o książce "Adam Legutko (1930-1983). Żołnierz Wyklęty"

Z Roksaną Szczyptą-Szczęch i Jackiem Zygadlewiczem, autorami publikacji "Adam Legutko (1930-1983). Żołnierz Wyklęty" będzie się można spotkać już 10 czerwca o godz. 16 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu, przy ul. Jagiellońskiej 61.

Porozmawiaj z autorami o książce "Adam Legutko (1930-1983). Żołnierz Wyklęty"

- Publikacja - jak pisze Iwona Mularczyk, organizatorka spotkania - ma charakter popularno-naukowy, jest biografią najmłodszego żołnierza oddziału podziemia antykomunistycznego "Żandarmeria" Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, który to oddział działał na terenie Sądecczyzny aż do jego likwidacji przez służby państwa komunistycznego w lecie 1949 roku.

W spotkaniu wezmą również udział uczniowie szkół średnich. Dotychczasowe wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów sądeckich szkół. To pokazuje jak ważna jest dla nich historia. Uczniowie wręcz upominają się o bohaterów minionych lat. Sylwetki żołnierzy wyklętych są coraz częściej tematem ich prac naukowych i konkursowych. Widać, że chętnie uczestniczą w prelekcjach i spotkaniach z autorami, którzy mogą zgłębić ich wiedzę w tym temacie.

Wydarzenie organizowane jest przez: PBW w Nowym Sączu, MCK Sokół, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Archiwum Narodowe w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest MCDN Instytucja Województwa Małopolskiego. Wstęp na spotkanie jest wolny. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatnie egzemplarz książki "Adam Legutko (1930-1983). Żołnierz Wyklęty". (opr. red)Dziękujemy za przesłanie błędu