Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
02/06/2021 - 11:35

Pomóż małym baletnicom z Krynicy-Zdroju. Niech spełniają swoje marzenia

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dziecka, w którym nikt nie przejdzie obojętnie obok potrzeb dzieci. Z okazji tego święta przyłączmy się do akcji pomocy małym baletnicom z Krynicy-Zdroju.

Krynickie Studio Baletowe

Dziewczynki z Krynickiego Studia Baletowego są doskonale znane czytelnikom Sądeczanina. Na portalu wielokrotnie informowano o dokonaniach zespołu, który prężnie działał nawet w czasie pandemii. Ostatnio głośno było o sukcesach dziewczyn na ogólnopolskich konkursach tanecznych. Krynickie baletnice brały też udział w koncercie sylwestrowym przygotowanym wspólnie przez Sądeczanina i Fundację Instytut Państwa i Prawa.

Krynickie Studio Baletowe

Teraz krynickie baletnice sama poszukują pomocy. Zespół prężnie się rozwija, mimo że blisko rok temu zmuszony był rozpocząć działanie bez wsparcia finansowego z budżetu gminy Krynica-Zdrój. Dzięki zaangażowaniu Małgorzaty Malczak – choreografki i instruktorki pracującej z dziećmi od ponad 20 lat, zarówno dziewczynki marzące o wielkiej karierze tanecznej jak i te, chcące po prostu rozwijać swoją pasję, mogą szlifować talent w Krynicy-Zdroju.

Krynickie Studio Baletowe

Rodzice oraz Fundacja opiekująca się zespołem niestrudzenie walczą o zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do rozwijania pasji tanecznej. Baletnicom udało się m.in. pozyskać dotacje Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup niezbędnego wyposażenia i pokrycie kosztów funkcjonowania. Żeby jednak wykorzystać przyznane pieniądze dziewczynki muszą zgromadzić ponad 50 000 złotych wkładu własnego.

Krynickie Studio Baletowe

W zbiórkę funduszy zaangażowali się rodzice, lokalna społeczność, artyści, z którymi zespół występował na scenach całego kraju. Zespół przygotowuje specjalne koncerty, w czasie których będzie prowadził kwesty. Niebawem będziemy o nich informować.

Krynickie Studio Baletowe

Każdy, komu zależy na uśmiechu dziecka i zapewnieniu dzieciom warunków do rozwijania własnej pasji może przyłączyć się do akcji za pośrednictwem portalu zrzutka.pl/z/baletkrynica. Nie czekaj, pomóż i wpłać 1 zł – to niewielka kwota, a wielki gest wobec tych dzieci. Każda pomoc się liczy. (W.K.)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021