Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
31/01/2020 - 13:30

Pomaganie jest zaraźliwe. W niedzielę Kordian zagra dla chorej Amelki

W niedzielę, 2 lutego 2020 roku w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej odbędzie się koncert charytatywny dla nieuleczalnie chorej Amelki. Mieszkańcy Sądecczyzny niejednokrotnie udowodnili, że mają wielkie serca. Nie inaczej będzie tym razem!

Amelka choruje na nieuleczalną chorobę - artrogrypozę - zespół objawów charakteryzujący się przykurczem stawów. W medycynie funkcjonuje kilka teorii mówiących o źródle sztywności stawów, ale wciąż nie jest znana jednoznaczna przyczyna rozwoju dolegliwości. Choroba zajęła już rączki i nóżki dziewczynki. Od 20 dnia swojego życia Amelka przez kilka tygodni miała założone gipsy na nóżki. Żeby mogła prawidłowo funkcjonować, potrzebna jest rehabilitacja, która wiąże się z wysokimi kosztami. Najważniejsze jednak, że można pomóc.

Wspierasz innych? Tak naprawdę pomagasz samemu sobie! W niedzielę, 2 stycznia 2020 roku odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego będzie można wesprzeć rodziców dziewczynki. Na scenie Muzycznego Dworu w Lipnicy Wielkiej wystąpią Lipniczanie, Mali Lipniczanie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej oraz zespół wokalno-instrumentalny z Wojnarowej. Gwiazdą wieczoru będzie Kordian, wokalista disco polo. 

Rodzice Amelki apelują o pomoc. Razem damy radę!

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)