Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
20/05/2015 - 18:00

Politechnika Warszawska czeka na studentów z Grybowa

Z okazji 100-lecia „Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej” przedstawiciele tej uczelni będą gościć w Liceum Ogólnokształcącym im. Artura Grottgera w Grybowie. Ta renomowana szkoła na Sądecczyźnie od kilku lat współpracuje z tą szkołą wyższą.
Grybowski „ogólniak” jest jedną z kilku szkół średnich w Polsce, którą wspomniana uczelnia objęła patronatem. Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z okazji swojego święta odwiedzają szkoły patronackie w całym kraju. Ośmioosobowa delegacja pracowników naukowych uczelni będzie gościć w Grybowie w przyszłym tygodniu, 25 i 26 maja.

- Przyjadą do nas: prorektor prof. Władysław Wieczorek oraz profesorowie różnych wydziałów, a także studenci z koła naukowego –
powiedział naszemu portalowi dr Kazimierz Solarz, dyrektor grybowskiego liceum.

W pierwszym dniu goście spotkają się z gronem pedagogicznym i młodzieżą w liceum. W trakcie tej wizyty przedstawią uczniom pokrótce historię Politechniki Warszawskiej. Zaplanowane są także popularnonaukowe wykłady z różnych dziedzin nauki oraz pokazy i doświadczenia w wykonaniu studentów uczelnianego koła naukowego.

We wtorek (26 maja) w kinie „Biała” odbędzie się impreza naukowa, na którą zaproszono młodzież okolicznych gimnazjów. Dla nich przygotowano też odczyty i przede wszystkim pokazy bardzo ciekawych doświadczeń. Część z nich będzie niespodzianką.

Politechnika Warszawska należy do ścisłej czołówki uczelni polskich. Oferuje przede wszystkim studia o kierunkach technicznych, a także tzw. nauk podstawowych.

- Liceum Ogólnokształcące w Grybowie w swojej ofercie edukacyjnej posiada przedmioty rozszerzone takie jak: matematyka, fizyka, chemia, geografia czy biologia, które są podstawą dla wszelkich studiów o charakterze technicznym. Stąd niejako „wspólny interes” szkoły i uczelni w zachęcaniu młodych ludzi do studiowania tych dziedzin nauki
– dodaje dyrektor Solarz.

(MIGA)
Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu