Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
08/06/2018 - 17:05

Pokazy, gry i zabawy podczas XI Festiwalu Nauki [ZDJĘCIA]

W budynkach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się XI Festiwal Nauki. Jak co roku, cieszył się wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

- W festiwalu biorę udział już po raz trzeci. Najbardziej podobają mi się pokazy medyczne, ponieważ sama interesuję się medycyną i w przyszłości chciałabym zostać lekarzem kardiologiem albo psychiatrą. Ponadto podczas festiwalu można poznać dużo nowych osób, z którymi można porozmawiać na różne ciekawe tematy - mówi Wiktoria, która przyjechała do Nowego Sącza aż z Bańskiej Niżnej.

Studenci ratownictwa medycznego oraz pielęgniarstwa, prezentowali dzieciom modele anatomiczne i pokazywali jak wygląda organizm człowieka od wewnątrz. Nie zabrakło również pokazów pierwszej pomocy, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Studenci uczyli młodych ludzi, jak układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Studenci Instytutu Ekonomicznego również przygotowali dla dzieci liczne gry i zabawy. Przedszkolaki m.in. malowały pieniądze, szukały drogi do banku i zgadywały jaka to moneta. Na uczniów szkół podstawowych czekały quizy i konkursy matematyczne.

Festiwal, jak co roku, miał również akcent międzynarodowy. Przedstawiciele Instytutu Języków Obcych przygotowali gry i zabawy językowe. Dzieci rywalizowały ze sobą w konkursie piosenki obcojęzycznej „Voices of Nowy Sącz”, w którym do wygrania były cenne nagrody.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się gry i zabawy ruchowe, które prowadzili pracownicy Instytutu Kultury Fizycznej. Ponadto uczestnicy mogli spróbować swoich sił w zawodach pływackich i rozgrywkach piłki siatkowej.

Instytut Pedagogiczny w swojej ofercie dla najmłodszych zaprezentował warsztaty plastyczne: „Zabawy z kolorem i fakturą: Niebo, słońce, ogień”, „Sądeckie pejzaże – cztery pory roku”, kreatywne techniki plastyczne oraz gry logopedyczne. Tegoroczną nowością był spektakl o tematyce profilaktycznej pt. „Twoja decyzja”.

Instytut Techniczny zaciekawił wszystkich obecnych pokazami i prezentacjami. W programie znalazły się: obrabiarki sterowane numerycznie, projektowanie i symulacja w 2D i 3D, pokazy robotów, pojazdy samochodowe – układy, systemy i diagnostyka, inteligentne systemy instalacji elektrycznych oraz wariacje fizyczno-chemiczne.

RG [email protected] Fot. RG

Pokazy, gry i zabawy podczas XI Festiwalu Nauki
W budynkach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się XI Festiwal Nauki. Jak co roku, cieszył się wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)