Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
09/06/2017 - 11:30

Pokazy, doświadczenia, zabawy i konkursy... podczas X Festiwalu Nauki PWSZ w Nowym Sączu

W kampusie PWSZ w Nowym Sączu odbył się X Festiwal Nauki. Jak co roku, cieszył się wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Już po raz dziesiąty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zorganizowała Festiwal Nauki z myślą o dzieciach i młodzieży.Studenci wraz z opiekunami zadbali oto, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zobacz także: Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (9-11 czerwca)

Studenci ratownictwa medycznego oraz pielęgniarstwa, mierzyli dzieciom podstawowe parametry życiowe, uczyli pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach oraz prezentowali na modelach anatomicznych,  jak wygląda organizm człowieka od wewnątrz.

Przedstawiciele Instytutu Technicznego prezentowali uczestnikom festiwalu, jak wygląda projektowanie i symulacja w 2D i 3D. Można było także zobaczyć pokazy robotów, inteligentne systemy instalacji elektrycznych oraz wariacje fizyko-chemiczne.

Były także zawody pływackie, turniej piłki siatkowej, pokazy sztuk walki Aikido oraz zabawy ruchowe dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Zobacz także: To już X Festiwal Nauki PWSZ w Nowym Sączu. Będą doświadczenia, sport, gry i zabawy

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne z użyciem ciekłego azotu. a także konkursy - matematyczny, przyrodniczy oraz piosenki obcojęzycznej.  

Wszystkie dzieci otrzymały symboliczne pamiątki z X Festiwalu Nauki.

RG ([email protected]), Fot. RG

X Festiwal Nauki w PWSZ w Nowym Sączu.
W kampusie PWSZ w Nowym Sączu odbył się X Festiwal Nauki. Jak co roku, cieszył się wielkim zainteresowanie dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)