Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
14/04/2023 - 14:10

POGRANICZE: Jan Paweł II był bardzo ważną osobą dla Polski i młodego pokolenia

Piątkowy Marsz Lachów i Górali dla Papieża będzie wielkim wydarzeniem. Nie zabraknie na nim również zespołu „Pogranicze” z Tylicza. Jak mówi jego kierownik – Andrzej Szczęsny, Jan Paweł II to wielki autorytet.

W piątek w Starym Sączu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 17 na płycie starosądeckiego rynku spotkają się zespoły regionalne, by wziąć udział w Marszu Lachów i Górali dla Papieża.

Swój udział zadeklarowało mnóstwo kapel z całego regionu. Zapowiada się niezwykle liczne zgromadzenie. Wszystko rozpocznie się od uroczystego podpisania apelu poparcia dla obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Nie zabraknie oczywiście również odczytania fragmentów homilii papieża i odśpiewania pieśni. Sam przemarsz rozpocznie się o 17:45. Uczestnicy przejdą do klasztoru sióstr klarysek, gdzie o godzinie 18 wezmą udział w uroczystej mszy św.

Wśród zespołów, które zadeklarowały swój udział będzie również „Pogranicze”. – Udział w tym wydarzeniu jest dla nas bardzo istotny. Jan Paweł II był osobą, która była ważna dla Polski oraz naszego młodego pokolenia. To duży autorytet – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” Andrzej Szczęsny, kierownik zespołu.

W podobnym tonie wypowiadają się również przedstawiciele innych zespołów regionalnych z naszego regionu. Ich wypowiedzi przeczytacie TUTAJ. Nikt nie ma wątpliwości, że Ojcu Świętemu należy się ogromny szacunek. ([email protected], fot.: MK, zespół regionalny "Pogranicze")Dziękujemy za przesłanie błędu