Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
30/08/2016 - 10:05

Podegrodzie promowało się w Krakowie [zdjęcia]

W sobotę 28 sierpnia w ramach 40. Jubileuszowych Targów Sztuki Ludowej na rynku głównym w Krakowie promowała się gmina Podegrodzie na czele z wójt Małgorzatą Gromalą i Regionalnym Zespołem Podegrodzie.

Małgorzata Gromala zaprosiła licznie zebranych widzów na mszę dziękczynną za kanonizację św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się 8 września w Podegrodziu.

Potem scenę krakowskiego rynku opanował Regionalny Zespół Podegrodzie, który za swój taniec oraz śpiew otrzymał gromkie brawa. Podegrodzką gminę reprezentowali również twórcy ludowi: rzeźba - Józef Lizoń z Rogów, Kazimierz Basta ze Stadeł, haft regionalny Elżbieta Drabik, plastykę obrzędową Cabała Teresa oraz wypieki regionalne pani Krystyna Koral z Podegrodzia. Swoje stoisko zorganizował również Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, prezentując swoje materiały wydawnicze: książki, płyty oraz twórczość szkółek ginących zawodów. Podczas promocji rozdawano materiały reklamowe, okolicznościowe o gminie Podegrodzie oraz kubki i inne gadżety.

(JB), fot. GOK Podegrodzie

Podegrodzie promowało się w Krakowie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe