Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
10/09/2013 - 08:57

Podegrodzie: Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredy

„Paweł i Gaweł”, „Śluby Panieńskie”, „Zemsta” – te i inne utwory Aleksandra Fredry można było usłyszeć w sobotę (7 września) w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu .
Bohaterami podegrodzkiego „Narodowego Czytania” była młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rogach z Janiną Buczek i Teresą Zielonką, Szkoły Podstawowej w Gostwicy z Dorotą Gorlach- Łatką,
Zespołu Szkół w Podegrodziu z dyrektor szkoły Krystyną Dąbrowską, pedagogiem szkolnym Anitą Karpierz , polonistką Agatą Nawojowską i bibliotekarką Zofią Sułkowską, Gimnazjum w Brzeznej wraz z Barbarą Kulą.
Młodzież wcielała się w role bohaterów popularnych utworów Fredry. Zanim jednak zaprezentowali swój ulubiony utwór, bibliotekarka Małgorzata Oleś przybliżyła zebranym sylwetkę i twórczość Aleksandra Fredry.
Następnie bibliotekarki Maria Szewczyk i Małgorzata Oleś wcieliły się w rolę Pawła i Gawła , narratorem była Bożena Pasiut . .
Na spotkanie z twórczością Fredry przybył także radny wsi Gostwica Pan Teofil Matyaszek.
Wszyscy, którzy przynieśli książki mogli przybić w nich pamiątkową pieczęć , którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
„Narodowe czytanie” udowodniło, że wspólna lektura dzieł polskiej literatury jest sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych, w towarzystwie osób, które łączy miłość do rodzimej literatury.
Akcja ta udowodniła, że wspólne czytanie można urządzić dosłownie wszędzie, nie tylko na rynku miasta.

Źródło: Biblioteka Gminna w Podegrodziu
(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu