Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
20/04/2016 - 07:45

Podegrodzie: Gminne Święto Matematyki z konkursem

Damian Gomółka z Mokrej Wsi został Gminnym Mistrzem Matematyki. W Podegrodziu konkurs zorganizowano po raz dziewiąty.

Gminne Święto Matematyki odbyło się w ramach realizacji projektu: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez organizację Gminnego Święta Matematyki w tym IX Gminnego Konkursu Matematycznego „Matematyka jest wśród nas” dla uczniów szkół podstawowych terenu Gminy Podegrodzie. Koordynatorami projektu są Iwona Sasak – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu oraz Marzena Klimek – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli, działające w Stowarzyszeniu ADSUM z Brzeznej.

 W święcie uczestniczyło 27 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych, tj. ZSP-G im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu, SP w Długołęce-Świerkli, SP im. św. Kingi w Olszance, SP im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie, SP W Mokrej Wsi, SP w Stadłach, SP im. Batalionów Chłopskich w Rogach, SP im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej oraz SP im. Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej- Litaczu.

Pierwszą częścią obchodów Święta Matematyki był IX Gminy Konkurs Matematyczny.

Po zmaganiach indywidualnych komisja przystąpiła do oceniania prac i wyłoniła Gminnego Mistrza Matematyki. Następnie odbyła się rywalizacja drużynowa, która pozwoliła wyłonić trzy najlepsze drużyny reprezentujące swoje szkoły. Zadania miały różnoraką formę: quiz, krzyżówka, zadania typu prawda/fałsz, skojarzenia matematyczne. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

Zwycięzcy etapu indywidualnego:

I miejsce
 Damian Gomółka z SP w Mokrej Wsi, który uzyskał tytuł Gminnego Mistrza Matematyki.

II miejsce
Tomasz Piekarczyk z ZSP-G im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu

III miejsce
 Mariola Lech z SP w Mokrej Wsi

Zwycięzcy etapu grupowego:

I miejsce
ZSP-G im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu

II miejsce
SP w Rogach

III miejsce
SP w Stadłach

(oprac. JB)

Podegrodzie: Gminne Święto Matematyki


Dziękujemy za przesłanie błędu