Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
27/11/2012 - 08:45

Podegrodzie: Gimnazjaliści kontra pijani kierowcy

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Podegrodzia już po raz czwarty pod patronatem Wójta Gminy Podegrodzie przystąpi do Kampanii Społecznej "Trzeźwa Małopolska. No promil - no problem". Celem przedsięwzięcia jest zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców.
- Akcja co roku prowadzona jest w innej formie - mówi dyrektor podegrodzkiej placówki, Krystyna Dąbrowska. - Mieliśmy już m. in. marsz w Podegrodziu, gdzie zatrzymywaliśmy się przy obiektach publicznych, wręczając ulotki. Zatrzymywaliśmy także samochody, a dzieci i młodzież apelowały do nich o jazdę w trzeźwości.
W tym roku akcja będzie miała inny przebieg.
- Rozpoczniemy ją 28 listopada o godz. 16.15 spotkaniem z rodzicami, podczas którego przedstawiony zostanie program profilaktyczny uświadamiający skalę niepokojącego zjawiska - informuje dyrektor Dąbrowska. Służyć temu będą zarówno apel do rodziców, jak i przedstawienie zatytułowane "Dzwonek", realizowane przez młodzież ze szkolnego teatru "BIS".
- Inscenizacja ma uzmysłowić powagę problemu i przestrzec, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu - mówi Krystyna Dąbrowska.
W jednej z poprzednich edycji kampanii podegrodzkie gimnazjum otrzymało alkogogle - rodzaj okularów, po założeniu których ogląda się świat oczyma kierowcy pod wpływem alkoholu. Widać tam wyraźnie, jak bardzo wydłuża się czas reakcji nietrzeźwego kierowcy i z jak dużym trudem przychodzi mu wykonywanie nawet najprostszych manewrów.

Zygmunt Gołąb
fot. Zdjęcie ilustracyjne z ubiegłorocznej akcji/ Zespół Szkół Szkolno-GimnazjalnychDziękujemy za przesłanie błędu