Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
26/08/2016 - 10:25

Podegrodzie: Dziękczynienie za kanonizację ojca Papczyńskiego

8 września o godz. 17. w kościele w Podegrodziu będzie miało miejsce diecezjalne dziękczynienie za kanonizację ojca Stanisława Papczyńskiego.

Ojciec Stanisław Papczyński został wyniesiony w poczet świętych 5 czerwca br. przez papieża Franciszka. W uroczystościach w Rzymie wzięła wówczas udział ponad 400- osobowa delegacja mieszkańców z Podegrodzia oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż.

- Ten żyjący w XVII wieku święty, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, był wielkim czcicielem Najświętszej Maryi Panny, gorącym patriotą, mądrym kierownikiem duchowym, kaznodzieją, pedagogiem i szczególnym orędownikiem dusz w czyśćcu cierpiących. Jego kanonizacja w Roku Miłosierdzia przypomina o obowiązku czynienia miłosierdzia względem żywych i modlitwy za zmarłych. Św. Stanisław Papczyński w sposób szczególny patronuje małżeństwom pragnącym potomstwa a także dzieciom nienarodzonym – przypomina w komunikacie ks. bp Andrzej Jeż

8 września w Podegrodziu odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za kanoniazcję ojca Papczyńskiego. Rozpozcnie się ono o godz. 17. O godz. 18. zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna.

Zobacz też: Zespół Podegrodzie na uroczystościach w Rzymie

(KB)

Fot. Zespół Regionalny Podegrodzie na uroczystościach w RzymieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)