Piwniczna-Zdrój znów wybierze najpiękniejszą palmę! Nie przegap też wielkanocnego kiermaszu
Święta wielkanocne zbliżają się coraz większymi krokami a tym samym już 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową odbędzie się w Piwnicznej-Zdroju wyjątkowy konkurs wielkanocnych palem. Jak wyjaśnia po dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Justyna Deryng rywalizować będzie można w kilku kategoriach. - Palmy oceniane będą w dwóch kategoriach palma tradycyjna do wysokości 1 metra i powyżej 1 metra i w tych samych wymiarach palma dowolna, artystyczna.
- Palma tradycyjna powinna być wykonana tylko z następujących materiałów: kwiaty naturalne suszone, kwiaty wykonane własnoręcznie z bibuły, niebarwione trawy, bukszpan, barwinek, bazie, zielone gałązki iglaków, wstążki materiałowe lub z bibuły, drewno, inne materiały naturalne – podkreśla szefowa MGOK.
Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: rozebrali zabytkowy dworzec, teraz szybko go odtwarzają
W przypadku palem artystycznych w zakresie materiałów nie ma ograniczeń, ale za to wszystkie, wszystkie, ozdoby muszą być wykonane ręcznie. Pod żadnym pozorem nie można posiłkować się ozdobami zakupionymi w sklepie.
- Palmy wykonane z materiałów innych niż te wymienione w regulaminie nie będą oceniane! A palmy gotowe, kupne będą podlegały dyskwalifikacji – podkreśla Deryng. Już nieoficjalnie wiemy, że na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody.
Prezentacja palem odbędzie się o godzinie 12.30 pod piwniczańskim kościołem a wyniki zostaną ogłoszone już o 15.30, przed tzw. gorzkimi żalami.
Z kolei zgłoszenia na kiermasz przyjmowane są telefonicznie pod numerem 18 446 41 57 i drogą elektroniczną na adres [email protected]
Organizatorami wydarzeń są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej Zdroju oraz Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. ([email protected] Fot.: MGOK)