Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
02/09/2019 - 19:55

Piwniczna-Zdrój: z pierwszym dzwonkiem niespodzianki dla uczniów. Jakie?

Dziś rozpoczął się właśnie nowy rok szkolny 2019/2020. Na uczniów piwniczańskich szkół czekała niespodzianka – placówki wyposażono w tablice multimedialne. Szkoła w Piwnicznej-Zdroju przyjęła też po raz pierwszy przedszkolaków.

To ważna informacja, bo już dawno udowodniono, że dzięki sprzętowi multimedialnemu zajęcia lekcyjne i sama nauka przebiega o wiele sprawniej i co najważniejsze – ciekawiej. By odpowiednio doposażyć szkoły w Piwnicznej-Zdroju, Kosarzyskach, Łominicy Zdroju i Głębokim gmina wzięła udział w programie rządowym „Aktywna tablica”. Dzięki tak pozyskanemu dofinansowaniu i dołożeniu wkładu własnego szkoły wyposażono w 8 monitorów interaktywnych i rzutnik o wartości 70 tysięcy złotych.

Zobacz też: 

Do tego w Szkole Podstawowej w Piwnicznej-Zdroju przywitano dziś po raz grupę 50 przedszkolaków, dla których przez wakacje wygospodarowano, zagospodarowano część szkolnych pomieszczeń. Dodatkowo zabezpieczono elewację i dach budynku – oba elementy były zniszczone a na przyszły rok zaplanowano całkowitą wymianę stropu nad stołówką i łącznikiem między stołówką a halą sportową.

Na potrzeby przedszkolaków adoptowano też pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 2 w Kosarzyskach, gdzie m.in. wyburzono ściany działowe i całkowicie wymieniono podłogę.

Oba miejsca dla maluchów odpowiednio też wyposażono i umeblowano. W szkole w Głębokim z kolei powiększono jedną z sal lekcyjnych a w Hałuszowej wyremontowano gruntownie schody prowadzące na plac zabaw, tak jak wymagał tego sanepid.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu