Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
26/09/2023 - 10:30

Piwniczna-Zdrój: wzrosną opłaty za przedszkole. Radni ustalą stawkę już jutro

Już na najbliższej sesji piwniczańscy radni podejmą decyzję w sprawie nowych stawek opłat za przedszkole. Co to oznacza dla rodziców przedszkolaków w praktyce?

Zacznijmy od małego przypomnienia. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, dzieci mają zagwarantowaną bezpłatną opiekę przedszkolną w publicznych placówkach jedynie w wymiarze 5 godzin dziennie. I nie ma tu znaczenia czy to prawdziwe przedszkole, oddziały przedszkolne itp. Za opiekę powyżej 5 godzin trzeba już płacić za każdą rozpoczętą godzinę.   

Piwniczna-Zdrój: co za widok! Aż ciarki przechodzą! Wiecie, czyje to jaja?

Dotychczas taka opłata wynosiła w Piwnicznej-Zdroju 1,14 zł. Teraz będzie podwyżka. Na szczęście projekt uchwały w tej sprawie zakłada uwzględnienie przy ustalaniu nowego wymiaru opłaty jedynie inflacji. Po waloryzacji opłata wzrośnie do 1,30 zł. Musimy jednocześnie podkreślić, że propozycja ta oparta jest na stosownym obwieszczeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jeśli radni przyjmą propozycję, to nowe stawki wejdą w życie w dwa tygodnie po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Decyzje w tej sprawie zapadną już jutro, czyli 27 września. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu